Trener personalny online – czy warto

Trener personalny online – czy warto?

W dobie cyfryzacji i przenoszenia się wielu zawodów do internetu, branża fitness również zaczęła szukać sposobów w jakie może usprawnić swoje działanie. Wynikiem tego jest przeniesienie się do internetu zawodów takich jak trener personalny, czy dietetyk.

Czy warto szukać alternatyw dla klasycznej współpracy z trenerem stacjonarnym? w tym artykule postaram się pomóc Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie!

Trener personalny online – czy warto? (oferta)

Czym zatem kierować się biorąc pod uwagę możliwość współpracy z trenerem personalnym online?

Przede wszystkim ofertą. 

Powinno znaleźć się w niej kilka punktów, które będą wyznacznikiem dobrej współpracy.

Jeżeli powyższe warunki zostaną spełnione, Twoja współpraca z trenerem personalnym na pewno będzie udana.

trener personalny online

Trener personalny online – czy warto? (cena)

No dobrze, ale czy nie lepiej byłoby wybrać zwykłego trenera? 

Jest to opcja, którą możesz rozważyć, musisz się jednak liczyć z tym, że trening personalny w trybie stacjonarnym to koszt rzędu 150-200zł za godzinę. Biorąc pod uwagę to, że treningi personalne najczęściej wykupuje się pakietach, których minimalna ilość to 4, za taką współpracę będziesz musiał zapłacić pomiędzy 600 a 800 zł za miesiąc. 

Ze względu na brak konieczności poświęcania czasu na dojazdy i spędzania z Tobą czasu na treningach trener personalny online może znacząco obniżyć cenę współpracy. Jest to dość istotny czynnik, ponieważ koszt trenera online wacha się od 200 do 300 zł za miesiąc współpracy.

Trener personalny online – czy warto? (nauka techniki)

Dobrze, ale czy cena nie równa się jakości? 
W jaki sposób trener online nauczy mnie techniki ćwiczeń?

Jeżeli jesteś osobą początkującą, dobry trener online dowie się z tego z rozmowy przed podjęciem współpracy i wyśle dla Ciebie filmy instruktażowe z omówieniem techniki wykonywanych ćwiczeń. Będziesz mógł odtworzyć je w dowolnym momencie i zobaczyć jak wygląda prawidłowy wzorzec ruchowy. 

Poza tym trener dobry trener personalny online powinien poprosić Cię o nagrywanie wykonywanych ćwiczeń aby wyeliminować  potencjalne błędy, które mógłbyś/mogłabyś wykonywać. Te dwa prose zabiegi praktycznie eliminują szansę na to, że nie nauczysz się prawidłowej techniki ćwiczeń.

dieta trener personalny

Pomagam w budowaniu estetycznej sylwetki poprzez skuteczne plany treningowe online, naukę techniki ćwiczeń i budowanie zdrowych nawyków ruchowych.

Trener personalny online – czy warto? (kontakt)

Wiele osób, które rozważają współpracę z trenerem personalnym online zastanawia się, czy będzie miało z nim kontakt. Ten aspekt współpracy jest dla wielu osób bardzo istotny, żeby utrzymać motywację do treningu.

Podczas dobrej współpracy Twój kontakt z trenerem powinien być stały. W trakcie kryzysu motywacyjnego powinieneś mieć możliwość skontaktowania się za pomocą komunikatorów lub telefonu. Szukając trenera personalnego online warto zwrócić uwagę, czy oferuje on jedynie rozpisanie planu treningowego czy kompleksową współpracę wraz z możliwością skomunikowania się i zadania pytań.

Trener personalny online – czy warto?(trening w domu)

Niejednokrotnie słyszałem od osób, które rozpoczynają swoją drogę z treningiem, że siłownia ich przeraża i zdecydowanie nie są przygotowani, żeby ten strach przełamywać. Na taką ewentualność dobry trener personalny online ma przygotowaną odpowiedź – trening w domu! Ale czy faktycznie taki trening może odnosić rezultaty? Oczywiście. Dobrze zaplanowany trening w domu (nawet jeżeli nie masz specjalistycznego sprzętu) może przynosić dobre rezultaty (szczególnie u osób początkujących).

Oczywiście możesz zorganizować w domu małą siłownię, kupić ciężarki, a nawet sztangę, ale z mojego doświadczenia często takie wyposażenie potrafi leżeć głęboko w szafie. Według mnie najlepiej w takim wypadku zacząć od treningu z własną masą ciała i z czasem zaopatrywać się w kolejne akcesoria, które zaleci trener. 

Darmowa Konsultacja

Potrzebujesz porady?

Jeżeli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy merytorycznej skorzystaj z darmowej 15 minutowej konsultacji. Na podstawie mojego doświadczenia pomogę Ci zdecydować i wybrać najbardziej korzystną opcję, która w możliwie najkrótszym czasie przyniesie Ci najlepsze rezultaty.

    Wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.mateuszmistarz.pl oraz na wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych (polityka prywatności), (regulamin bezpłatnej konsultacji).

    Trener personalny online – czy warto (podsumowanie)

    Podsumowując, warto korzystać z trenera personalnego online, ponieważ pomoże Ci on osiągną Twoje cele sylwetkowe i zdrowotne. Wybór dobrego specjalisty będzie skutkował dużym wsparciem, empatią i pomocą w każdym aspekcie aktywności fizycznej. Jeżeli do tej pory miałeś problemy z motywacją to trener personalny online na pewno pomoże Ci ją utrzymać! 

    Add a Comment

    Your email address will not be published.