Jaka jest najlepsza dieta odchudzająca

Idealna dieta odchudzająca to hasło, które jest wpisywane na całym świecie przez setki tysięcy internautów. Poszukują oni najlepszych rozwiązań, które doprowadzą ich sylwetkę do stanu, gdzie będą mogli pochwalić się na plaży widocznie zarysowanymi mięśniami brzucha. Niestety w gąszczu internetowych blogów trudno jest znaleźć wartościową wiedzę, która zawiera w sobie nie tylko marketingowy bełkot, ale również informacje, które możesz wykorzystać w praktyce. Tobie się jednak udało, więc czytaj dalej i czerp z artykułu garściami!

Jaka jest najlepsza dieta odchudzająca?

Nie ma jednej uniwersalnej diety, która zagwarantuje 100% skuteczności dla każdego. Każdy człowiek jest inny, mamy różne kubki smakowe, preferencje, przyzwyczajenia, cechy i motywacje. Dobra dieta odchudzająca powinna uwzględniać wszystkie te zmienne i dopasowywać się do życia osoby, która ją stosuje. Posiłki w diecie odchudzającej powinny być smaczne, syte, odpowiednio rozłożone w czasie i zbilansowane (zawierać odpowiednio rozłożone makroskładniki tj.: białko, tłuszcze i węglowodany). Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie Ci czego tak na prawdę potrzebujesz żeby samemu móc ułożyć swoją dietę odchudzającą, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb!

Darmowa konsultacja

Potrzebujesz konsultacji z dietetykiem?

Zostaw swoje imię, adres mail, telefon oraz napisz co chcesz ze mną skonsultować. Zrobię wszystko żeby skontaktować się z Tobą jak najszybciej, omówić sytuację i zaproponować rozwiązanie problemu.

  Wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.mateuszmistarz.pl oraz na wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych (polityka prywatności), (regulamin bezpłatnej konsultacji).

  Jak zacząć i utrzymać zdrową dietę odchudzającą?

  Odchudzania można się nauczyć, ale żeby to zrobić trzeba przejść przez 8 prostych kroków, które niezależnie od tego jaką dietę stosujesz zawsze są niezmienne. Te kroki wypisuję dla Ciebie poniżej. Dzięki nim Twoja dieta odchudzająca będzie przebiegała bez niespodzianek, a Ty sam/sama nie będziesz męczyć się stosując się do niej. Pod listą kroków znajdziesz opis co dokładnie mam na myśli.

  Jaka jest najlepsza dieta odchudzająca
  dieta trener personalny

  Potrzebujesz wsparcia?

  Pomagam w spersonalizowaniu diety, budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych i doborze odpowiedniej suplementacji.

  Dieta odchudzająca – ustal możliwy do spełnienia cel

  Dobry cel diety odchudzającej, to taki, który jest miarodajny i możliwy do osiągnięcia. Zdrowe tempo odchudzania to od 0,5kg do 1kg na tydzień diety. Oznacza to, że podczas jednego miesiąca stosowania diety odchudzającej jesteś w stanie schudnąć od 2 do do 4kg (wyjaśnię dlaczego tyle w następnym kroku). Jeżeli więc Twój cel to zrzucenie 15 nadmiarowych kilogramów będziesz potrzebował/ła ok. 5/6 miesięcy. Podczas tego procesu dobrze jest kontrolować postępy i na bieżąco notować je na specjalnie przygotowanym na tę okoliczność arkuszu, który będzie Cię motywował.

  Dieta odchudzająca – oszacuj odpowiedni deficyt Kcal

  Aby schudnąć, potrzebny jest deficyt kaloryczny. Jest to zmniejszona ilość energii niż ta, którą potrzebujesz. Kiedy do swojej diety odchudzającej wprowadzisz deficyt kaloryczny, Twój organizm zacznie pobierać energię ze zmagazynowanego tłuszczu i wykorzystywać ją do uzupełnienia niedoborów energii.

  Żeby stracić 1 kilogram tłuszczu Twój organizm musi wykorzystać ok. 7700 Kcal. Gdybyś chciał spalić taką ilość kalorii wyłącznie za pomocą kroków musiałbyś zrobić ich ponad 160 000 i jeść dokładnie tyle energii ile potrzebujesz (ile wynosi Twoje 0 kaloryczne).

  To jaki deficyt kaloryczny wprowadzić do swojej diety odchudzającej zależy od wielu czynników. Zbyt duży deficyt może prowadzić do bardzo uciążliwego uczucia głodu, dyskomfortu, słabowitości, spadku aktywności i problemów zdrowotnych. Zbyt mały deficyt  nie będzie efektywny i nie pomoże Ci w szybkim odchudzaniu. Ja swoim podopiecznym zalecam deficyt energetyczny na poziomie od 500 do 1000 Kcal. Stosując deficyt na poziomie 500 Kcal w ciągu jednego miesiąca diety odchudzającej schudniesz ok. 2kg, stosując deficyt na poziomie 1000 Kcal, w ciągu jednego miesiąca, schudniesz ok. 4kg.

  Żeby obliczyć Twoje zapotrzebowanie kaloryczne możesz kliknąć poniżej. Przycisk przeniesie Cię do zakładki na mojej stronie, na której znajduje się mój kalkulator, który obliczy ile kalorii powinieneś spożywać żeby schudnąć.

  Możesz również sam/sama obliczyć ile Kalorii spożywać.
  Zrobisz to za pomocą tego wzoru:

  Jaka jest najlepsza dieta odchudzająca

  Pozwoli Ci on na obliczenie Twojej podstawowej przemiany materii. Teraz wystarczy, że przemnożysz wynik, który otrzymałeś/łaś przez wskaźnik PAL (wskaźnik aktywności fizycznej), który odwzorowuje ile kalorii wydatkujesz w ciągu dnia. Wskaźnik PAL zamieszczam dla Ciebie poniżej.

  Jaka jest najlepsza dieta odchudzająca

  PPM (Podstawowa Przemiana materii) x PAL = CPM (Całkowita Przemiana Materii)

  Podczas planowanie swojej diety odchudzającej nie powinno schodzić się poniżej PPM, może być to niebezpieczne dla Twojego zdrowia!

  dieta trener personalny

  Potrzebujesz wsparcia?

  Pomagam w spersonalizowaniu diety, budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych i doborze odpowiedniej suplementacji.

  Dieta odchudzająca – zaplanuj bilans makroskładników

  Twoja dieta odchudzająca powinna zawierać odpowiedni dobór makroskładników – to główne elementy z których składa się dieta. Możemy wyróżnić trzy najważniejsze makroelementy na diecie odchudzającej:

  Jaka jest najlepsza dieta odchudzająca

  Odpowiedni poziom białka na diecie odchudzającej pomoże utrzymać masę mięśniową podczas redukcji, w wyniku czego Twoje ciało będzie potrzebowało więcej energii podczas spoczynku, a to oznacza, że będziesz w stanie zjeść więcej i nie tyć, w stosunku do osoby, która ma mało masy mięśniowej. Ja zalecam włączyć do diety jak najwięcej białka roślinnego (strączki), ponieważ jest ono bardziej prozdrowotne niż białko odzwierzęce. Poza tym dobrym źródłem białka jest nabiał i chude nieprzetworzone białe mięso (np. ryby, drób).

  W dobrej diecie odchudzającej nie może zabraknąć również wartościowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które znajdziesz w rybach, orzechach, nasionach, pestkach i oliwie z oliwek. Odpowiedni poziom zdrowych tłuszczy w posiłkach pomoże Ci na dłużej utrzymać sytość.

  Ostatnim makroskładnikiem, który ma największy udział w diecie odchudzającej są węglowodany, które stanowią paliwo dla Twoich mięśni i mózgu. Warto dostarczać je z owoców i warzyw, oraz z pełnoziarnistych produktów, które uzupełnią zapotrzebowanie na błonnik. Poza tym dobrym źródłem węgli będą: kasze, ryż i makarony. Gorszym wyborem będą produkty, które zawierają cukry dodane tj. słodycze.

  dieta trener personalny

  Potrzebujesz wsparcia?

  Pomagam w spersonalizowaniu diety, budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych i doborze odpowiedniej suplementacji.

  Dieta odchudzająca – jedz ponad 5 porcji warzyw i owoców w ciągu dnia

  Warzywa i owoce to nie tylko skarbnica witamin i minerałów ale również cennego błonnika, który pomaga dłużej utrzymywać sytość. Owoce i warzywa na diecie odchudzającej są bardzo ważne również ze względu na fakt, że są duże objętościowo i dostarczają bardzo mało mało Kalorii. Jedna paczka chipsów to równowartość kaloryczna 8 średniej wielości jabłek. O ile pokonanie samemu paczki chrupek nie wydaje się być wyzwaniem trudnym do realizacji, o tyle 8 jabłek będzie stanowić problem nawet dla największych miłośników ich smaku.

  Dieta odchudzająca – stosuj produkty, które lubisz

  Pod żadnym pozorem nie usuwaj z diety odchudzającej produktów, które lubisz. Jestem przekonany, że ascetyzm i rezygnacja z ulubionych ciasteczek do kawy przyniesie więcej szkody niż pożytku i sprawi, że Twoja dieta będzie trudna do utrzymania. Właśnie dlatego powinieneś/naś kierować się zasadą Pareto: 80% Twojej diety powinno opierać się na zdrowych produktach, a pozostałe 20% zostaw na przyjemności.

  Dieta odchudzająca – dostosuj swoją dietę do Twoich potrzeb

  Twoją dietę odchudzającą traktuj jak swojego pracownika, który ma dla Ciebie ciężko pracować, żebyś Ty mógł odnieść zamierzony efekt. Jeżeli Twój pracownik regularnie będzie brał wolne, nienależycie pełnił swoje obowiązki, wkurzał Cię i stresował to z całą pewnością mogę powiedzieć Ci, że nic z tego nie będzie.

  Twoja dieta odchudzająca powinna być syta, smaczna, dopasowana do Twojego rytmu życia i budżetu i uwzględniać czas jaki masz na przygotowanie posiłków. Te wszystkie elementy musisz zaplanować i ułożyć. Jeżeli nie masz na to czasu, koniecznie kliknij w przycisk poniżej i sprawdź moją ofertę opieki dietetycznej. Zrobię to wszystko za Ciebie i pomogę Ci usystematyzować już posiadaną wiedzę.

  Dieta odchudzająca – śledź moje socjal media i edukuj się

  Tak samo ważna jak wszystkie powszednie kroki jest edukacja. Niestety branżowe teksty i badania naukowe bywają trudne w odbiorze, a dokopanie się do nich przez gąszcz internetowego szumu bywa problematyczne. Dlatego właśnie warto śledzić nie tylko mojego bloga, ale również mojego Facebooka, Instagrama i TikToka. Publikuję na nim wartościowe treści, które realnie pomogą Ci w utrzymaniu zdrowej i sytej diety, doborze treningu i osiągnięciu wymarzonej sylwetki. To wszystko kosztuje Cię jedynie kliknięcie przycisku „obserwuj”. Według mnie za darmo to uczciwa cena.

  Darmowa konsultacja

  Potrzebujesz konsultacji z dietetykiem?

  Zostaw swoje imię, adres mail, telefon oraz napisz co chcesz ze mną skonsultować. Zrobię wszystko żeby skontaktować się z Tobą jak najszybciej, omówić sytuację i zaproponować rozwiązanie problemu.

   Wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny w celu obsługi niniejszego zgłoszenia. Wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.mateuszmistarz.pl oraz na wykorzystanie komunikacji email w celach marketingowych (polityka prywatności), (regulamin bezpłatnej konsultacji).

   Dieta odchudzająca – najlepsza jest ta, którą możesz utrzymać

   Dieta w życiu człowieka nie jest jedynie krótkim procesem, który ma nas odchudzić. Dieta to nasz całkowity sposób żywienia i suma naszych wszystkich decyzji żywieniowych i przyzwyczajeń, które były budowane przez wiele lat. Na diecie jesteśmy przez całe nasze życie, na wielu jego etapach różni się ona jakością, ilością i składnikami pożywienia. Dieta odchudzająca to po prostu czas gdy redukujemy część dostarczanych kalorii, nie powinniśmy robić tego katując się ograniczeniami i odmawiając sobie wszystkich przyjemności. Zamiast tego dieta odchudzająca powinna być okresem, w którym zmieniamy nasze przyzwyczajenia żywieniowe i decydujemy się na włączenie do diety większej ilości zdrowych produktów, które pomogą nam na dłużej utrzymać sytość.

   Bez zrozumienia tego bardzo trudno będzie skutecznie, długotrwale i bez efektu jojo redukować masę ciała. Dopiero gdy zrozumiemy, że nie jesteśmy sługami naszej diety i możemy nagiąć jej dotychczasowy kształt do naszych potrzeb, okaże się, że przestanie ona przeszkadzać nam w codziennym funkcjonowaniu, a zacznie pomagać nam i odwdzięczy się dając nam więcej energii, koncentracji, zdrowia i piękną atletyczną sylwetkę.

   Dieta odchudzająca – darmowy jadłospis 2000 Kcal

   Poniżej zamieszczam dla Ciebie przykładowy jadłospis diety 2000 Kcal na 1 dzień. Mam nadzieję, że Ci się przyda i posłuży Ci jako wzór Twojego spersonalizowanego jadłospisu, który sobie ułożysz! Pamiętaj, że jeżeli nie masz na to czasu mogę Ci w tym pomóc.

   Jaka jest najlepsza dieta odchudzająca
   dieta trener personalny

   Potrzebujesz wsparcia?

   Pomagam w spersonalizowaniu diety, budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych i doborze odpowiedniej suplementacji.

   Potrzebujesz stałej dawki wartościowej i darmowej wiedzy? 

   Zerknij na moje socjal media i regularnie dowiaduj się ciekawostek ze świata dietetyki i treningu!

   Add a Comment

   Your email address will not be published.